GARÁŽOVÁ VRATA

Komponenty garážových vrat vyrábíme z kvalitních sekcí uznávaných evropských výrobců. Vysoká kvalita zpracování z oboustranně ocelového plechu žároově zinkovaného o síle 0,5 mm je doplněna povrchovou úpravou práškovou polyesterovou barvou RAL 9010. Spolehlivá izolační schopnost je zajištěna výplní polyuretanovou pěnou o síle 40 mm. Návaznost jednotlivých sekcí je řešena speciálním bezpečnostním zámkem tak, aby při zavírání vrat nemohlo dojít k nechtěnému sevření prstů mezi sekcemi (vyjimku tvoří sekce s povrchem STUCCO).

Struktura povrchu

-Hladký povrch
-Povrchová struktura WOODGRAM
-Povrchová úprava STUCCO (je použita vždy na zadní straně panelu)

Podobně jako barevné řešení stavby má svůj význam i struktura povrchu sekcí, jejíž volba většinou koresponduje s povrchem fasády domu, popřípadě s volbou dalších doplňkových materiálů. Je to decentní povrchový prvek, který ve spojení s vhodným barevným řešením ocení každý náročný zákazník.

Povrchová úprava

Každý dům je originální dílo, které je výsledkem tvůrčí činnosti investora, architekta a projektanta, jež rozhodují o jeho stalu a zakomponování celku do konkrétního prostředí. Důležitou součástí každé stavby je barevné řešení exteriéru, kde se snažíme maximálně vyjít vstříc nejrůznějším požadavkům v neomezené nabídce barevnosti sekcí spolu s nabídkou dekoru s imitací dřeva, které tvoří nanesené fólie odolné proti UV záření. Použití kvalitních barev STANDOX zajišťuje dlouhodobě stálou povrchovou úpravu.

-Základní bílé provedení
(RAL 9010)
-Barevné provedení
(dle vzorníku RAL)
-Imitace dřeva
(zlatý dub, tmavý dub, mahagon, třešeň)

Pohony a ovládání

Pro montážní komplety vrat nabízíme osvědčené značkové pohony MARANTEC COMFORT, které jsou známé spolehlivostí, tichým chodem, jednoduchou montáží a komfortem ovládání. Velkou předností je schopnost měkkého startu i zastavení chodu vrat, což je velmi důležité pro tichý provoz. Samozřejmostí je patentovaná automatika okamžitého vypínání, dosednou.li vrata na sebenepatrnější nenadálou překážku. Sofistikované programování menu dálkového ovládání je oblíbené pro jednoduchost zprovoznění všech nabízených pohonných systémů. V případě nouze je zajištěna možnost ručního otevření s bezpečnostní pojistkou proti nežádoucímu přístupu zvenčí při výpadku elektrické energie. Pohony s moderním designem nabízíme se třemi druhy vodících kolejnic osazených řetězem (SK), kuličkou (ST) nebo nylonovým řemenem (SZ).

Prosklení sekcí

Kreativní zákazníci rádi využívají různé dekorativní prvky ve snaze odlišit stavební dispozici. Těmto požadavkům vycházíme vstříc mimo jiné i nabídkou prosklení sekcí dekoračními okny, které navíc plní funkci prosvětlení prostoru garáže. Akrylátové sklo splňuje požadavky bezpečnosti a zachovává tepelně izolační vlastnosti sekcí.

Kování

Všechny montážní komponenty jsou řešeny tak, aby splňovali nejvyšší požadavky na estetickou a funkční úroveň kompletu vrat. Izolační vlastnosti zabezpečují gumové profily integrované do hliníkového profilu na horní a spodní sekci. Boční neprostupnoust zajišťují těsnění flexibilně spojené s nosným profilem svislé dráhy. Spojení sekcí je provedeno středovými a stranovými panty, které jsou opatřeny nylonovými kolečky se zapouzdřenými kuličkovými ložisky. Torzní pružina z předpjaté galvanizované oceli je standartně vybavena speciální pojistkou proti přetržení.

Provoz a údržba

Údržbu provádí dodavatel nebo odborná firma v rámci záručního a pozáručního servisu. Vzhledem k vysoké spolehlivosti a kvalitě použitých komponentů je požadavek na běžnou údržbu minimální. Jedná se prakticky o zachování čistoty v prostoru vrat, vodícíh lišt a vizuální kontrolu funkčnosti jednotlivých dílů (kolečka, panty, pružina).

Příprava stavby pro montáž vrat
Legenda:
Š - šířka otvoru
V - výška otvoru
N - Výška nadpraží min. 70 mm (bez pohonu)
SL - ostění levé min 100 mm
SP - ostění pravé min 100 mm
VZ - vzdálenost zásuvky od otvoru

Pro montáž vrat je nutno zajistit po konzultaci s dodavatelem
-hotový začištěný stavební otvor s rovnými stěnami
-dokončenou rovnou podlahu
-přívod elektrické energie do zásuvky 230 V, 50 Hz, 6 A.

Způsob osazení vrat spolu s výběrem v hodného kotvícího materiálu je závislý na typu povrchu, na který se vrata montují.

Kontakt: Jana Zajíce 982, 53012 Pardubice-Dubina
e-mail: pardubice@oknacz.cz